Otobüs Bileti

Yazan by Genel | 0 Yorum

otobus bileti

Uzun zaman zor şartlarda ve yol koşullarında hizmet veren ulaşım sektöründe otobüs firmaları belirli aşamaları kat etmiştir. Teknobüslerin etkin olarak kullanıldığı günümüzde kişisel ihtiyaçların otobüs içerisinde karşılanması ile birlikte bilet fiyatları ilk aşamada artış göstermiş fakat bilet fiyatlarındaki bu değişim yolcuları tedirgin etmesinden dolayı aynı fiyatlara denk gelen havayolları fazlaca tercih edilmeye başlanmıştır.

Türkiye’nin geldiği noktada ulaşıma bakılacak olduğunda; karayolları, deniz ulaşımı, hava yolları olarak kabaca sınırlanabilmektedir. Bu nedenle gelişmekte olan sektörler arasında bulunan karayolları ve otobüs firmaları birçok şekilde farklılıklar ortaya koyarak, ulaşımın dönüşümünde yerini almıştır. Şehirlerarası otobüs firmalarının başlattığı rekabet ekseninde bilet fiyatları açısından da büyük gelişmeler yaşandı. Kullanılan marka ve arabalar yolcuların dikkatini çekerken aynı zamanda büyük firmaların kendisini geliştirmesi de ulaşıma büyük katkı sağlamıştır. Yapılan yol çalışmaları firmaların gelişimini olumlu etkilerken, hizmet kalitesinin artışı yolcunun da seyahatlerinde yeniden karayollarını tercih etmesine neden olmuştur.Her ne kadar zamandan kazandırsa da özel yapımlar dışında uçaklarda belirli şartların sağlanamayışı ülkemizde havayollarının tam oturmamasına neden olmuştur. Uzun yıllar tren ve karayollarının kullanılmış olması hala algı olarak ilk defa otobüs bileti almak fikrini yolculuklara öncü kılmaktadır. Teknobüs denilen ve konfor olarak farklılıklar sunan yeni otobüsler ise uzun yolculuk seven ve zaman olarak sıkıntı yaşamayan kişilerin ilk tercihleri arasındadır. Hizmet alımı açısından halkın arzı temel oluştururken, hizmetin halka ulaştırılması noktasında da otobüs biletlerinin satım oranları firmaların kendine has özelliklerini sunmasına yardımcı olmaktadır. Yılın şoförü, en iyi firma, en uygun bilet, ekspres otobüs gibi farklı uygulamalarla da desteklenen uygulamalar firmaların kendi alanında da kendilere has imzasını yollara atmalarını sağlamaktadır.

Bugünün teknolojisi ile kendisini yenileyen karayollarına destek sağlayan otobüs firmaları, otobüs biletlerinin satışlarında belirli bir ivme yakalayarak da tüketicinin dikkatini çekmeyi başarmıştır. Bunun başında halktan gelen arzın artışı yer alırken, firmaların gelişen özelliklerine rağmen bilet fiyatlarında uygun şartları oluşturabilmeleri ve hemen hemen aynı hizmeti bütün firmaların verebilmesi yer alır. Bu hizmet anlayışı ile otobüs firmalarının daha uzun yıllar tercih edilecek olması öngörülmektedir.

en çok aranan anahtar kelimeler:

  • piercingli bebek